Türkiye'nin yerli otomobilTOGG'un uluslararası ilk fuarı Las Vegas'ta sergilenmesinin yankıları sürüyor. Türkiye'nin bu yıl banttan indirmeye hazırlandığı TOGG dünya manşetlerinde yerini almayı sürdürüyor.

TOGG'a son övgü Yunan basınından geldi. Türkiye'nin Başkan Erdoğan liderliğinde bir hayali gerçekleştirmeye çok yakın olduğu belirtilen haberde, "Türkler, Avrupa'yı fethetmeye hazır" ifadeleri kullanıldı.

TOGG İÇİN GERİ SAYIM SÜRÜYOR

Türkiye'nin Otomobili Girişim grubu tarafından üzerinde çalışılan yerli otomobil aşama aşama tamamlanıyor. Tamamen elektrikli olacak olan ve alanında öncü araçlar arasında yer alacak TOGG'un SUV'dan sonra sedan modeli de büyük ilgi çekmişti.

Bursa'da E-Ticaret eğitimleri başladı Bursa'da E-Ticaret eğitimleri başladı

ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'de de sergilenen TOGG dünyanın önemli medya kuruluşlarının manşetlerini süslemişti.

0x0-son-dakika-yunan-basinindan-togga-buyuk-ovgu-turkler-avrupayi-fethetmeye-hazir-1642406165734

YUNAN BASINI DA TOGG'U YAZDI: TÜRKLER AVRUPA'YI FETHETMEYE HAZIR

Yunanistan basını Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'u yazdı. Başkan Erdoğan'ın hayali olduğu belirtilen yerli otomobilde adım adım sona gelindiği belirtildi. Aracın bu yıl içinde banttan indirileceği, 2023 yılında da iç pazarda ve dış pazarda satışa çıkarılacağı haberin detaylarında yer aldı.

Hayli dikkat çekici ifadelerin yer aldığı haberde Gemlik'teki fabrikaya da vurgu yapıldı.

TOGG ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

İlk Türk otomobillerinin üretimi, bu yıl içinde yılda 175.000 araç kapasiteli Gemlik fabrikasında başlayacak. Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır.

pa'yı fethetmeye hazır" ifadeleri kullanıldı.