Karacabey'de meteor yağmuru için binlerce kişi toplandı! Karacabey'de meteor yağmuru için binlerce kişi toplandı!

Ukrayna-Rusya arasında Belarus-Ukrayna sınırında yapılacak olan müzakerelerin daha önce belirlenen konumun güvenliği ve ulaşım zorluğuna bağlı nedenlerden dolayı iptal edildiği ve müzakerelerin birkaç saat içinde başlayabileceği ifade edildi.
Ukrayna Devlet Başkanlığı Anayasa Mahkemesi Temsilcisi Fedor Vanislavskiy Ukrayna-Rusya arasındaki müzakerelere ilişkin yaptığı açıklamada, daha önce buluşma yeri olarak belirlenen konuma ulaşımın tahmin edilenden daha zor olmasından ve güvenliğe bağlı bazı sebeplerden dolayı iptal edildiğini, buna bağlı olarak görüşmelerin birkaç saate başlayabileceğini ifade etti.1040807465_0_118_3220_1929_1920x0_80_0_0_9e9efbcc7aabc7432789df71f0e69df9
Vanislavskiy, “Güvenliğe bağlı sebeplerden dolayı daha önce belirlenen istikamet noktası değiştirildi. Görüşmelerin birkaç saate başlayabileceğini düşünüyorum. Delegelerimizin maksimum güvenliğini sağlamak amacıyla, can güvenlikleri için herhangi bir risk olmayan noktaya doğru hareket ettiler” dedi.

Rusya ve Ukrayna müzakere için anlaşmıştı
Ukrayna Devlet Başkanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelesnkiy’nin telefonda görüştüğü ifade edilmiş, “Ukraynalı delegenin Rus delegelerle herhangi bir ön koşul olmadan Ukrayna-Belarus sınırındaki Pripyat Nehri yakınında görüşmeye karar verdiler. Lukaşenko, Ukraynalı delegelerin seyahati boyunca, görüşmeler esnasında ve delegelerin dönüşüne kadar uçakların, helikopterlerin, roketlerin Belarus topraklarında oldukları yerde kalacaklarına dair sorumluluk aldı” denilmişti.