Ekin Uzunlar Amerika’dan geldi, ayağının tozuyla Bursa’da sahne aldı! Ekin Uzunlar Amerika’dan geldi, ayağının tozuyla Bursa’da sahne aldı!

Podyumun ve sahnelerin ünlü güzeli Nilay Dorsa, tiyatro seyircisiyle buluştuğu ‘Seni Gidi Beni’ adlı oyunda rolü gereği giydiği asker üniforması nedeniyle karmaşık duygular yaşıyor. Şu sıralar Türkiye turnesinde olan ve gittikleri her şehirde büyük ilgi gören oyununda sahne öncesi kuliste rolüne hazırlanırken üniformasını her giydiğinde aklına Ukrayna’daki savaşın geldiğini belirten Dorsa, “Aynanın karşısında kendimi asker kıyafetiyle görünce Ukrayna’daki kadınların yaşadıkları acıları yansıtan fotoğraflan gözümün önüne geliyor. Ardından o masum bakışlı küçük çocuklar…” ifadelerini kullandı.

3-21

SAVAŞLAR ARTIK OLMASIN

Savaşların yüzyıllardır insanlara yalnızca acı getirdiği halde neden hala bitmediğini bir türlü anlayamadığını söyleyen Nilay Dorsa, yaşanan acıların bir an önce sona ermesini diledi. Dorsa, “Her zamanki gibi en büyük acıları hiç günahı olmayan masum insanlar çekiyor. Çağlar değişiyor, dünya değişiyor, insanlar değişiyor ama savaşmak meselesi değişmiyor. Hayat bu kadar güzel ve kısayken insanlık tarihi neden bunu değiştiremiyor anlamıyorum” diye konuştu.

1-23