Tomurcuk Oto Genel Müdürü Yasin Tomurcuk, periyodik bakımlarını düzenli yaptırmayan ve aracının sesine yeterince kulak vermeyenlerin yakıt konusunda zarar ettiğini söyledi.

Tomurcuk Oto Genel Müdürü Yasin Tomurcuk, son günlerde herkesin gündem maddesi haline gelen yakıt tasarrufu hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Vatandaş için önemli bir gider kalemi olmaya başlayan akaryakıt fiyatlarında son dönemde yaşanan artış karşında ezilmek istemeyenlerin bakımlarını geciktirmemesi gerektiğinin altını çizen Tomurcuk, “Gereken özeni göstermediğinizde aracınız yakıtı adeta emer, fiyatlar zirveye çıkmışken yüzde 30’a varan gereksiz yakıt tüketiminden korunmanın yolu profesyonel servislerde yaptırılan periyodik bakımlar” dedi.

Asgari ücrette işçinin teklifi belli oldu! Asgari ücrette işçinin teklifi belli oldu!

“BAKIMINI DÜZENLİ YAPTIRAN TASARRUF EDİYOR”

Periyodik bakım yaptırmanın, yalnızca yakıt konusunda değil aracın çıkaracağı diğer masrafların öngörülebilmesi açısından da hayati önem taşıdığını kaydeden Tomurcuk Oto Genel Müdürü Yasin Tomurcuk, “Günümüzde akaryakıt fiyatları her kesimden vatandaş için zorlayıcı bir durum haline geldi. Bu alanda dışa bağımlılığımız sürdükçe ne yazık ki fiyat artışlarıyla karşılaşmaya devam edeceğiz. Hal böyleyken izlememiz gereken tek yol; yakıt tasarrufu konusunda bilinçlenmek ve tüketimi azaltacak noktaları iyi bilmek. Periyodik bakımlarını zamanında yaptıran araç sahipleri bu anlamda bir sorun yaşamadan çözüm noktasına ulaşmış oluyor. Bakımlarını aksatan araçtan gelen uyarıları dikkate almayıp yeterince kulak vermeyenler yakıt konusunda çok büyük zarar ediyorlar. Bu zarar oranı neredeyse yüzde 30’ları buluyor. Tabii ki konu yalnızca yakıt tasarrufu değil. Araç sahipleri işin ehli bir servise geldiğinde aracın çıkarabileceği sorunlar önceden tespit ediliyor. Bu da ileride daha büyük maliyetler çıkarabilecek problemlerin erkenden çözülerek bütçe dostu yöntemlerle sıkıntılardan kurtulmak anlamına geliyor” dedi.

“GİDECEĞİNİZ SERVİSİ DİKKATLİ SEÇİN”

Yasin Tomurcuk kaliteli hizmet almak isteyen vatandaşların mutlaka güvenilir servislere başvurması gerektiğini de hatırlatarak, “Ne yazık ki servis hizmetleri herkesin teknik bilgisi olmadığı için suistimale açık bir sektör. Bu yüzden vatandaşlarımızın gidecekleri servisi seçerken çok dikkatli olması gerekiyor. Daha az ücret ödemek için tercih edilen merdiven altı tamirhanelerde hem sorular çözülemiyor hem de yeni masraf kapıları açılabiliyor. Periyodik bakım yalnızca motor yağı ve filtre değişimi demek değil. Bu esnada araca check-up da yapmak gerekiyor. Aracın tüm sistemleri ve lastikleri kontrol edilerek durum analiz edilmeli, ileride karşılaşılabilecek arızalar da tespit edilmeli. Bizler, Tomurcuk Oto’da bakım hizmeti alan tüm müşterilerimize ücretsiz check-up hizmeti de veriyoruz. Tomurcuk Oto olarak, sektördeki 40 yılı aşkın tecrübemiz ve garantili servis hizmetimizle sektörde fark yarattık. Her türlü bakım onarım hizmetini önce müşteri memnuniyeti ilkesiyle gerçekleştiriyor, güven verirken değer katıyoruz. Vatandaşlarımızı güvenebilecekleri bir adres olan Tomurcuk Oto’ya davet ediyor ve profesyonel ekibimizle çözüm ortakları olmayı talep ediyoruz” diye konuştu.