Kayseri Kocasinan'dan çok 'özel' başarı Kayseri Kocasinan'dan çok 'özel' başarı

Bursa’nın tek buz hokeyi takımı Yıldız B grubu, 18-20 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan, Buz Hokeyi Yıldızlar Şampiyonası’na Demirtaş’taki Parkur Bursa AVM’de hazırlandı.

Burada hazırlık maçı yapan 7-12 yaş aralığında olan minik sporcuların şampiyonluk azmi ise çevredeki seyircilerden tam not aldı. Milli takım altyapı ve gelişim antrenörlüğü yapan Nihat Parlak, “Buz hokeyi sporunun Bursa’da alt yapısını oluşturduk. Araya pandemi girdi fakat pandemi sürecinin bitmesiyle aktivitelerimiz tekrar başladı. İçeride bulunan Yıldızlar B takımı, Bursa’nın resmi ilk buz hokeyi takımı. Bu takım 18-20 Haziran İstanbul’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılacak. Bu şampiyonada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Faaliyetlerimiz tüm Türkiye’de şuan ediyor. Şampiyonluk içinde elimizden geleni yapıyoruz“ diye konuştu.

Minik sporcu Arda Karadeniz ise, ”Bu spora 3 yıl önce başladım. Benim için çok güzel bir spor ve bu sporu seviyorum. Başlarken kötü olsam da şimdi kendimi düzelttiğimi düşünüyorum. Bu sene şampiyonluk kupasını almak istiyoruz” dedi.