ING Basketbol Süper Ligi'nde Frutti Extra Bursaspor, iki takımda da çıkan koronavirüs vakaları sebebiyle ertelenen 19. hafta karşılaşması olan Pınar Karşıyaka'yı evinde ağırladı. Ev sahibi takım sahaya: Onuralp Bitim, Andrew Andrews, Derek Needham, Kevarrius Hayes ve Dave Dudzinski ilk beşiyle çıktı. İlk 3 dakika skor üretmekte zorlanan Bursa ekibi, ilk sayısını Onuralp Bitim'in pota altından bulduğu sayıyla kaydetti. İlk çeyrekte oldukça tutuk bir oyun sergileyen Frutti Extra Bursaspor bu periyodu 16-39 geride kapattı.

Skor sıkıntısını ikinci çeyrekte bir nebze daha toparlayan ev sahibi takım farkı, Dudzinski ve kenardan gelen Ömer Utku Al'ın katkısıyla çift hanelerin altına çekti. (36-45)

Mola dönüşü daha atik ve sayıyla döndüğü hücum oyunu sergileyen yeşil beyazlılar soyunma odasına 45-48 geride gitti.

Frutti Extra Bursaspor ikinci yarıda özellikle Needham ve Dudzinski ikilisiyle yayın gerisinde üstünlüğü parkeye koydu ve karşılaşmada ilk kez öne geçti. (50-48)

Üçüncü çeyreğin sonunda İzmir temsilcisi, daha hücum odaklı oyunuyla öne geçmeye çalışsa da son periyoda önde giden taraf Alimpijevic'in öğrencileri oldu. (62-60)

Play-Off için oldukça kritik olan maçın son çeyreğinde yayın gerisinde peş peşe eli boş dönen ev sahibi takım Pınar Karşıyaka'da Tony Taylor'un 5 faul alarak oyun dışı kalmasıyla pota altındaki etkin oyununu sürdürdü. 

Bursaspor’da Sivas Belediyespor maçı hazırlıkları başladı Bursaspor’da Sivas Belediyespor maçı hazırlıkları başladı

whatsapp-image-2022-04-13-at-22-28-25-9-625726a05c554