Frutti Extra Bursaspor, ING Basketbol Süper Ligi erteleme maçında Pınar Karşıyaka’yı evinde 84-77 yenerek play-off için önemli adım attı.

ING Basketbol Süper Ligi'nde Frutti Extra Bursaspor, iki takımda da çıkan koronavirüs vakaları sebebiyle ertelenen 19. hafta karşılaşması olan Pınar Karşıyaka'yı evinde ağırladı. Ev sahibi takım sahaya: Onuralp Bitim, Andrew Andrews, Derek Needham, Kevarrius Hayes ve Dave Dudzinski ilk beşiyle çıktı. İlk 3 dakika skor üretmekte zorlanan Bursa ekibi, ilk sayısını Onuralp Bitim'in pota altından bulduğu sayıyla kaydetti. İlk çeyrekte oldukça tutuk bir oyun sergileyen Frutti Extra Bursaspor bu periyodu 16-39 geride kapattı.

Skor sıkıntısını ikinci çeyrekte bir nebze daha toparlayan ev sahibi takım farkı, Dudzinski ve kenardan gelen Ömer Utku Al'ın katkısıyla çift hanelerin altına çekti. (36-45)

Mola dönüşü daha atik ve sayıyla döndüğü hücum oyunu sergileyen yeşil beyazlılar soyunma odasına 45-48 geride gitti.

Anadolu Efes yine tarih yazdı! Anadolu Efes yine tarih yazdı!

Frutti Extra Bursaspor ikinci yarıda özellikle Needham ve Dudzinski ikilisiyle yayın gerisinde üstünlüğü parkeye koydu ve karşılaşmada ilk kez öne geçti. (50-48)

Üçüncü çeyreğin sonunda İzmir temsilcisi, daha hücum odaklı oyunuyla öne geçmeye çalışsa da son periyoda önde giden taraf Alimpijevic'in öğrencileri oldu. (62-60)

Play-Off için oldukça kritik olan maçın son çeyreğinde yayın gerisinde peş peşe eli boş dönen ev sahibi takım Pınar Karşıyaka'da Tony Taylor'un 5 faul alarak oyun dışı kalmasıyla pota altındaki etkin oyununu sürdürdü. 

whatsapp-image-2022-04-13-at-22-28-25-9-625726a05c554