661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri yarı finalde Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban'ı ve Mustafa Taş, Ertuğrul Dağdeviren'i yenerek finale yükseldi.

Edirne'de düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık yarı final müsabakaları oynandı ve finalistler belli oldu.

Bursa İznik'te 'yarı olimpik havuz' için ihale süreci Bursa İznik'te 'yarı olimpik havuz' için ihale süreci

Tanju Gemici'yi yenen Cengizhan Şimşek, Serhat Gökmen'i yenen Ertuğrul Dağdeviren, Fatih Atlı'yı yenen İsmail Balaban ve Hüseyin Gümüşalan'ı yenen Mustafa Taş adını yarı finale yazdıran başpehlivanlar olmuştu.

Kura çekiminin ardından yarı final eşleşmeleri İsmail Balaban-Cengizhan Şimşek ve Mustafa Taş-Ertuğrul Dağdeviren şeklinde gerçekleşti.

FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Yarı finalde Mustafa Taş, Ertuğrul Dağdeviren'i mağlup ederken Cengizhan Şimşek de favorilerden İsmail Balaban'ı yenerek finale yükseldi.

Yarı finale genç başpehlivanlar damgasını vururken, İsmail Balaban’ın da elenmesiyle geçmiş yılların bütün altın kemerli şampiyonları elenmiş oldu.


Edirne’nin Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleşen başpehlivan yarı final güreşlerinde 25 yaşındaki Mustafa Taş ve Ertuğrul Dağdeviren arasındaki mücadeleyi Taş kazandı. Bir diğer başpehlivan 26 yaşındaki Cengizhan Şimşek ise altın kemerli İsmail Balaban’ı yenerek finalist oldu. Kırkpınar’da yarı finalin sona ermesiyle geçmiş yılların tüm altın kemerli şampiyonları elenmiş oldu.