Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır… Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz, Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir. Mustafa Kemal ATATÜRK ne güzel söylemiş büyük önder!  hayatımızın ruhu neşesi susmasın….


Müzik susmasın susturmayın susturulmasın….Son günlerde Müzisyenlerin sesini duyurma adına iki satırda olsa yazmak ve onların sorununa tuz olmak istedim…


İki yıldan bu yana dünyanın vermiş olduğu mücadele ülkemizde maalesef artık siyasi amaçlara hizmet eder oldu…Hastalık zaten toplumu esir almış durumda,  halk derseniz o da  yönetenlerin oyuncağı oldu gibi….Her yer sistemli bir şekilde açılırken insanlar yavaş yavaş da olsa  işlerine dönerken….


Müzisyenlerin işlerine başlamamalarını manidar olarak görüyor ve nedense sistematik bir şey olduğunu da düşünmeden edemiyorum,açıl kapan,  kapan açıl  ne olduğunu anlamadığımız bir sistem  içersinde kaybolan  meslek guruplarını düşünmek   onlara yazık etmemek gerek….Dileğimiz  bu salgının  tez zamanda geçmesi halkın hayat damarlarının kesilmemesi….