Çaresizsin çare arıyorsun… Sevdiğin   can  zorda  ,  oraya koşuyorsun yok ,buraya koşuyorsun Derman diyorsun …bir kapı aralanıyor…….Engerek Yılanı gibi ya sarılacaksın yada  vazgeçeceksin….

Hep şöyle dua ederim allahım  kimseyi  çaresiz bırakma fırsatçılara fırsat verme…

Malum  gündemde  ise   hem hastalık çaresizliği, hem  manevi çaresizlik sarmış dörtbiryanımızı.

Hastahaneler tıklım tıklım dolu , bu  menen hastalığın  pençesindesin nefes alamıyorsun,  dizin tutmuyor hele birde cebinde  paranda yoksa vay haline….paran olsa bile fırsat kolayanlar   aç kurt misali….

Abim  maalesef bu hastalığın pençesinde  iki akşam önce 182  yi aradık , hastamız 8 gün olmasına rağmen   iyileşemedi  dedik durumunu anlattık…  Hemen bir ambulansla geldiler kapıya çok sevindik…. içinde doktor..    muayene ettiler   doktor ‘’ size verilen ilaçları içtiniz mi’’ evet içtik   ve sizin dediklerinizi yaptık dedik. Doktor  bize ‘’ sizde bir şey yok evinizde istirahat edin süreç böyle maalesef’’ dedi..… peki tamam  doktordan daha iyi bilecek değiliz  güveneceğiz  deyip süreç böyle bekleyeceğiz dedik……Doktora. Peki ilaçlar bitti  ne yapalım deyince bol booll su için dedi..…. Ertesi gün ateş  öksürük nöbeti devam ediyor….. allahh allahhh. Doktor  bize  evde kalın dedi ama  bu durum karşısında  ne yapalım? … ateş düşürücü multi vitamin bool boll suu aldık  ee on günlük süre bittii ! değişen birsey yok yine öksürük nöbeti ateş hastalıkda  değişme yok… olmaz böyle dedik hemen  özel bir sağlık kuruluşuna  acile  gittik hastamız yürüyemeyecek kadar güçsüz!  durumu izah ettik, acil de hemen serum falan verildi ertesi gün  uzman doktor görsün dediler…neyse eve gelindi… ertesi gün uzman doktora gittik sabah erkenden… Muayene, Kan tahlili,  tomogrofi ve sonuç   hastahaneye yatış…..Nasıl güveneceğiz peki! Devletin kapıya gelen doktoru sana öyle demiş,Hastanın   durumu bu haldeyken  devletin Hastahanesine?..

Özel hastahane aramaya başladık…Doluluk had safhada ,   tanıdık tanımadık, uzaktan tanıdıklarımızı bile aramaya başladık, sağ olsunlar tek tek cevaplar gelmeye başladı  yer yok ama yer olanlarda günlük 2500 TL  can bu başka bir şey değil…gözümüz  bir şey görmüyor. Tamam dedik ve  tam o sırada… bir yakınımız daha telefon açtı ve  başka bir sağlık kuruluşunu bize tavsiye etti peki o ne kadar   dediğimizde diğerinin üç de bir fiyatı….Allah allah kaldık ikilemde acaba hangisi  iyi… soru işaretleri kafamızın içindee..

Bize söylenen hasta hanelerin bu hastalıkla ilgilenen doktorlarını araştırmaya başladık.. hepsi de aynı tedaviyi uyguluyor   hepsi deneyimli  ve   işlerinde ehil olmuş doktorlar…Neyse biz diğer hastahaneye götürdük  hastamıza   özel bir oda  verildi her türlü  bakımı güzel ilgi alaka  gereken   olarak yapılmak da…. Çok şükür hastamızda tedaviye yanıt verdi ve  bekleyişteyiz….

Şimdi asıl mesele neden bu FIRSATCILIK zaten zordayız dardayız…. Bu kadar mı vicdan yoksulu olduk bu kadar mı zalim olduk toplum olarak…..

Zaman zaman maalesef denize düşüyoruz, dilerim her düşen bu denizden yüzerek çıkar!… Zira düştüğünüz denizde Karşınıza  çıkan yılan maalesef ya sizi sokacak yada  boğulacaksınız…….