Sevgili Dostlar;

Her geçen gün zorlaşan hayat şartları ve değişen ekonomik koşullar, sıfır araç alımını gitgide zorlaştırmaktadır. Düşünsenize hayatımızda kaç kere yeni birer otomobil alma sürecini yaşayacağız? Bu yüzden bu kıymetli süreçte dikkat edilmesi gereken konulara beraberce bakalım.

1)KENDİNİZE İHTİYAÇ ANALİZİ YAPIN!

Araç alımı kararınızı vermeden önce ‘‘Neden’’ ‘Nasıl’’ ‘’Niçin’’ sorularını kendinize sorun. Sıfır bir araç alır iken sizin için önemli olan şeyler nelerdir? İhtiyacınız nedir? Görsellik mi , hacim mi, yükseklik mi yoksa yakıt ekonomisi mi? Bütün bu sorulara cevap verebilecek bir araç dünyada ne yazık ki üretilmedi. Tercih yapar iken yukarıdaki sorulara en yakın cevapları veren aracı tercih etmelisiniz.

2)SOSYAL MEDYAYI KULLANIN!

Günümüzde kişi başı internet kullanım oranları yüksek seviyelerde, sosyal medyada bizler için faydalı içerikler bulunmakta, ilgilendiğiniz araç ile alakalı faydalı test videoları, blog yazıları, müşteri memnuniyet ve şikayetleri gibi birçok bilgiye ulaşmadan alım kararı vermemelisiniz.

3)DENEME SÜRÜŞÜ YAPIN!

Günümüz pandemi koşullarında çoğu bayi deneme sürüşü hizmeti verememekte, koşullara bağlı olarak mutlak olarak test sürüşü talep ediniz, alım kararı vermeden önce yapılacak test sürüşü aktivitesi sizler için çok faydalı olacaktır. 

4)RAKİPLERİ GÖZDEN GEÇİRİN!

Alacağınız aracın piyasadaki rakipleri hakkında bilgi sahibi olmak işinizi çok kolaylaştıracaktır. Muadil araçlardaki fiyat kampanyaları, finansal ödeme koşulları , teslimat süreleri gibi bilgilere hakim olmak sizlere doğru karar vermede yardımcı olacaktır.

5)FİYAT ODAKLI ARAŞTIRMA YAPIN!

Aracın marka ve tipini netleştirdikten sonra fiyat odaklı araştırmalarda bulunun. Diğer şehirlerde beğendiğiniz aracın fiyatı; stok, değişen kur, kota baskısı sebepleri ile sizler açısından uygun çıkabilir. Unutmayın ki doğru tüketici alacağı malı veyahut hizmeti en uygun maliyete alandır.

6)DOĞRU HİZMET ALACAĞINIZ YERİ SEÇİN!

Son zamanlarda her sektörde olduğu gibi otomobil satış bölümünde de uygun satış danışmanı bulabilmek gitgide zorlaştı. Sattığı ürüne hakim, finansal hesaplamaları bilen, sizin için doğru ihtiyaç analizini yapan bir danışman ve bayi bulduğunuzda bu, sizin için doğru tercih gibi gözükmektedir.

Yeni bir araç alımı gerçekleştirmeden önce, doğru aracı almanız için önemli bulduğum detaylar hakkında, sizleri bilgilendirdim. Umarım sizlerin de bildiği gibi, birçok detay daha mevcuttur. İsteğinize uygun doğru bir süreç ve alım gerçekleştirmeniz dileği ile.