Yeşil-beyazlı takımda neler yaşanıyor peki?

Bizler basın mensupları olarak Bursaspor’da neler olup bittiğini sizlere aktarmakla mükellefiz. Bu yüzden maaş alıyoruz.

Bugün antrenmanı takip ederken Teknik Direktör Tamer Tuna yanımıza geldi ve çok değerli kurumların çok değerli muhabirleriyle birlikte güzel bir sohbet toplantısı gerçekleştirdik.


Öncelikle Tamer Tuna’nın samimiyetine inandığımı belirtmek istiyorum. Bu sezon hedefi olan bir Bursaspor olacak lakin bizzat şunu söyledi “Seneye ben burada olursam bu takım Süper Lig’e çıkar”

Bu sezon bu trenin kaçtığını hepimiz biliyoruz. Gelecek sezonun kadrosu dizayn edilmeye çalışılıyor.

Erzurumspor maçındaki oyun hakkında konuştuğumuz zaman Tamer Hoca’ya, “Takımın Gaziantep maçında da bir reaksiyon gösterdiğini fakat sonrasında oynanan Adanaspor maçında yokları oynadığını Erzurum maçındaki oyunun anlamı olması için Eyüp maçındaki oynanacak oyunun önemli olduğunu söyledim.

Tuna, Adana maçında takımı hangi yönden beğenmediğimi sorunca da oyuncuların saha içerisindeki istek ve arzusuyla alakalı olduğunu da belirttim.

Tamer Hoca, takım savunması anlamında takımın geliştiğini ve takıma bakarken oyun anlamında nelerin değiştiğini görmemizi istedi.

Hoca değişiklikleri sebebiyle oyuncuların hem performansı hem de mental olarak geriye gittiğini ifade etti. Bu durumu da yavaş yavaş çözeceklerini de sözlerine ekledi.

İşin aslına baktığımızda hoca haklı. Tamer Tuna yönetiminde ligde 3 maça çıkan Bursaspor, 6 devrede sadece 1 devrede gol yedi.

Defansif kurguda isimler değişse de takım savunmasında önemli gelişmeler yaşanıyor.


Kısa süre içerisindeki değişimi daha net göreceğimizi de sözlerini ekledi sayın Tuna.

Hocaya takımda eksik bulduğum bir yönü de açıkça söyledim.  “Hocam saha içerisinde hakemin kararına itiraz edebilecek lider bir oyuncu yok, yetersiz kalıyor” dediğimde ise Tuna, “Bu oyuncunun karakteriyle alakalı biz bireysel olarak değil takım halinde o tepkiyi vereceğiz” dedi.

Beni tatmin eden bir yanıt oldu.

Genç oyuncular ile ilgili de konuştuk. Vefa, Kerem, Tuğbey gibi isimlerin maç tecrübesi kazanması gerektiğinin de altını çizdi.

Sayın Tuna’ya Ozegovic’i sorduğumda ise “Bunlar transferlerde olağan şeyler, bunlar hep olur” yanıtını verdi.

Sohbeti bitirirken ise müjdeyi verdi.  Deneyimli çalıştırıcı, “Merak etmeyin, güzel transferler olacak” ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un Tamer Tuna ile yolu uzun olursa başarılı işlere imza atacağına inanıyorum lakin yeşil sahaya, yeşil sahadan olmayanların karışmaması gerekiyor.

Umarım Bursaspor, bu sezon olmasa da önümüzdeki sezon Süper Lig’e çıkma başarısını gösterir.

Ben Tamer Tuna’ya güveniyorum. Yolun, bahtın ve şansın açık olsun hocam…