Frutti Extra Bursaspor, bugün tıklım tıklım dolu olan salonda Reyer Venezia ile karşı karşıya geldi. Bursasporlu taraftarlar hafta başından beri takımın kendilerine yaptığı çağrıya kulak asmış ve salı günü oynanan Bourg karşılaşmasına oranla daha fazla basketbol sever tribündeki yerlerini almıştı. 
 
Bugün ki karşılaşmayı seyredince aklıma yıllar önce edilen muhabbetler geldi. “Bu salon çok büyük”, “Bursaspor taraftarı burayı dolduramaz”, “Atatürk Spor Salonu Bursaspor için yeterli” gibi cümlelerin bugün içlerinin boş olduğunu bir kez daha görmüş olduk. 
 
Bursaspor öyle bir takım olmuş ki... Bu takımı sezon başından beri en çok takip eden basın mensubuyum desem yanlış olmaz. Antalya’da kampta Dusan Alimpijevic oyuncuları sezona güzel bir şekilde hazırladı.  
 
O tarihten bu yana Sırp hoca sistemini yavaş yavaş takıma yansıtmayı başardı. Giden o kadar oyuncu olmasına rağmen Bursaspor vitesi düşürmek yerine daha da arttırdı. Azaldıkça çoğaldılar adeta... Fremaan, Brown ve Egemen ile yolların ayrılması Birkan ve Tolga Geçim’in sakatlıkları yeşil-beyazlı takımı zor duruma sokacağını ve işlerin sıkıntıya gireceğini düşünüyorduk. 
 
Atladığımız bir şey ortaya çıktı. Bu kadar az kalmış bir takımın oyuncularının bu kadar yürekli oynayacağını tahmin etmemiştik. Onuralp Bitim, Needham, Dudzinski, Hayes, Andrews inanılmaz bir beşli oldu. 
 
Benim değerli Bursaspor yöentimi ve Uludağ İçecek firmasından bir isteğim var. Lütfen önümüzdeki sezon bu beşliyi bozmayın.  
 
Taraftarı, takımı, antrenörü ve yönetimiyle birlik olmuş bir takım önümüzdeki sezon yapılacak takviyeler ile büyük başarılara imza atabilir. 
 
Bugün salona gelen binlerce taraftar basketbol ziyafetine doydu. İnsanlar futbolun yorgunluğundan basketbola yöneltmeye başladı. Önceden Bursa Atatürk Stadyumu’nda yaşanan o coşkuyu şimdi salonda hissediyoruz. 
 
Bursaspor, Play-off yolunda çok önemli bir galibiyete imza attı. Bu karşılaşmanın ardından ben Bursaspor’un ligi ilk 8’de bitireceğini inanıyorum. 
 
Şimdi taraftarın beklediği o rakipte... Ben açıkça söyleyeyim. Partizan ile eşleşmeyi çok hayal ediyorum. Sırbistan deplasmanına gidecek Bursasporlu taraftarları hayal edebiliyor ve ortamı hayal ederken içinde yaşamak istiyorum. 
 
Seneler önce Ünitimsah İstanbul ile Sakarya deplasmanında giderken “Bu takımın Partizan deplasmanını da göreceğiz” diye kurduğumuz hayaller çok yakın... 
 
Bir ayrıntı daha... Dolu tribünler önünde Bursaspor’un bileğini bükecek bir takım kolay kolay yok... 
 
Tek dileğim arzun bu atmosferin futbol takımının oynayacağı Balıkesirspor maçına yansıması... Oradan gelecek bir galibiyet şehri daha da üstlere çıkaracaktır.