Bursaspor’da işler düzgün gitmiyor!

Old Trafford’da, Mestalla’da, Ibrox’ta mücadele eden koskoca Bursaspor, şimdilerde ise Ümraniye İlçe Stadyumu’nda maç yapar hale geldi.

Bu kulübün buraya nasıl geldiği konusunda konuşmaya başlarsak bu yazıdan roman olur, üstüne 8 sezon dizi çekilir.

Biz gelelim Bursaspor’un bugününe…

Arkadaşlar neler oluyor? Bu takım bu sezon 17 maçta 9 mağlubiyet aldı.

Bakın Bursaspor, devre arası gelirken TFF 1. Lig’de küme düşme hattında bulunuyor. Koskoca camia, şu anda ne hallere düşmüş.

Bandırmaspor maçını izlerken içim acıdı yahu… O soğukta tribüne gelen taraftarların üzüntüsüne mutsuzluğuna şahit olduk. Nasıl mutlu olsunlar ki?

Herkes kendi hayat koşuşturmacasında büyük zorluklar yaşarken bir de üstüne üstlük Bursaspor, insanların moralini bozuyor.

Mücadelenin bitişiyle birlikte yayın için aşağıya indiğimde taraftarlar kendi aralarında “Benden bu kadar bir daha maça falan gelmem” diye konuşuyordu.

Haklılardı aslında. Ortada hiçbir şey yoktu.

Bursaspor’da şu anda 2 başkan ve 2 teknik direktör bulunuyor ama elde var kocaman bir sıfır.

Sayın Deniz Kolgu, sportif direktör olarak yeşil-beyazlı kulübe getirildi lakin kendisini kulübede bir anda taktik verirken izledik.

İyi niyetinizden şüphe etmiyorum lakin hocam sen teknik direktör değilsin ki… Lütfen hocam yapmayın böyle…

Emirhan Aydoğan ile Bandırmaspor maçının sabahında salonda karşılaştık. Kendisini çok üzgün gördüm, kendisi bana hal hatır sorduğunda “İyiyim kaptan peki sen nasılsın” diye sorduğumda içindeki mutsuzluğu, hüznü, yalnız bırakılmışlığı hissettim. Bursaspor’un kaptanının şu anda bu hale düşmesi gerçekten beni çok üzüyor.

1997 jenerasyonunun yetenekli isimlerinden olan kaptana Emirhan’a güzel bir veda yakışır… Vakıfköy’den yetişen ve armayı alt yaş kategorileri dahil olmak üzere sayısız kez terleten Emirhan’a güzel bir veda yakışır…

Bursaspor’un bu süreçte yaşadıkları herkesi bir şekilde etkiliyor. İkinci Başkan Emin Adanur da etkilenmiş ki Twitter hesabını geçici süreyle askıya almış durumda.
 

Siz de bu süreçte çok etkilendiniz. Vaktinizden, ailenizden vakit harcadınız lakin ortada bir başarısızlık var. Güven problemi var. Lütfen bu güveni tekrar kazanın, ligin ikinci yarısında bomba gibi bir takım seyredelim…